לא פעם אנו שומעים על אנשי מכירות המלינים על כך שהשוק שקט והם אינם מצליחים לקדם את תהליכי המכירה בה הם עוסקים. ברוב המקרים, לא השוק הוא זה ששקט…אלא איש המכירות הוא זה שנמצא בתרדמת!

בענף המכירות השוק תמיד פעיל ורוחש פעילות עבור אלו שיודעים כיצד להתנהל בתוכו, בעוד עבור אילו שאינם בקיאים ברזי המכירות נדמה כי השוק בו הם פועלים מצוי במעין הדממה. פיתוח מיומנויות המכירה היא אחת מהדרכים לעורר את השוק בו אתם פועלים, כאשר ההתמקדות היא בעיקר בכם כאנשי מכירות ולא בשוק.

אנשי מכירות מיומנים ומוצלחים מודעים היטב למכלול הפועלות אותן הם נדרשים לבצע על מנת לקדם את הליכי המכירה ויעדי המכירה הניצבים בפניכם, וכל זאת ללא קשר למצב המשק או השוק. אנשי מכירות מיומנים ומוצלחים יודעים כיצד לפעול גם בתקופות בהן השוק נכנס להאטה (על פי דיווחי התקשורת בלבד) והם יודעים ומבינים שמכירה יכולה להתקיים בכל רגע נתון!

חלק גדול מאנשי המכירות אינם מגיעים לתובנה זאת, וזאת מכיוון שהם פורשים מהמקצוע עוד בטרם הבנת הנושא עד תומו. מנגד, אנשי מכירות עקביים ופעלתניים מצליחים לראות את האור שבקצה המנהרה גם לאחר יום עבודה מתיש ומפרך בו התוצאות המיידיות אינן הגיעו לכלל מכירה.

אז לקראת יום העבודה הבא במכירות זכרו את הכלל הבא: השוק שקט ודומם רק בשעות בהן הוא לא פעיל!